Aktuality

VŠÚO na výstavě Země živitelka

VŠÚO na výstavě Země živitelka

28.8.2019 | Ve dnech 22. – 27. září 2019 se konala výstava Země živitelka v Českých Budějovicích, kde se zúčastnil a prezentoval také Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy.
Ve čtvrtek ráno se otevřely brány výstaviště a davy návštěvníků plynuly výstavními pavilony a plochami. V deset hodin byl pak Mezinárodní agrosalon Země živitelka 2019 slavnostně zahájen za přítomnosti: Miroslava TOMANA, ministra zemědělství ČR a hostů: Miloše ZEMANA, prezidenta republiky, Václava KLAUSE, bývalého prezidenta republiky, Ivany STRÁSKÉ, hejtmanky Jihočeského kraje, Jiřího SVOBODY, primátora statutárního města České Budějovice, Zdeňka JANDEJSKA, prezidenta Agrární komory ČR, Mojmíra SEVERINA, předsedy představenstva Výstaviště České Budějovice.
VŠÚO Holovousy se prezentoval spolu s Ovocnářskou unií ČR a Zelinářskou unií ČR v pavilonu T. Tady p. Šecová a Ing. Nekvasilová zajistily prezentaci ústavu formou propagačních materiálů, výstavkou výrobků z ovoce a odbornými radami.
V pátek Unie ovocnářů Jižních a Západních Čech zorganizovala seminář na téma Problémy v ochraně ovoce v roce 2019  - Ing. Jaklová Ph.D a Ing. Skalský, VŠÚO Holovousy s.r.o. (výstupy projektů QK1710200 a LO1608, infrastruktura OVI). Přednášky byly fundované a doplněné praktickými zkušenostmi lektorů.
V sobotu v rámci České technologické platformy pro zemědělství proběhly přednášky Ochrana sadu proti jarním mrazům, Ing. Luděk Laňar a Šlechtění excelentních třešní, Ing. Lubor Zelený, Ing. Pavol Suran.
Ing.Vácha se zúčastnil v sobotu Konference na téma: „Voda v krajině 21. století“, za účasti vrcholných představitelů vlády ČR a odborníků s mezinárodní účastí ze státu Izrael. Pořádalo Ministerstvo zemědělství ČR.