Zpět na kalendář

16. Královéhradecké krajské dožínky

Pátek 13.9.2019 9:00 hod.

Ve dnech 13. – 14. 9. 2019 se konaly v Hradci Králové již 16. Královéhradecké krajské dožínky. 

V pátek 13. 9. 2019 „Den zemědělství“ je věnován dětem, které se formou her a soutěží seznamují se zemědělstvím, ekologickou výchovou a přírodou. Zúčastnilo se celkem 750 dětí různých věkových kategorií z mateřských a základních škol. Za své znalosti a dovednosti bylo odměněno 140 dětí individuálně a 12 celých tříd.

V sobotu pak probíhaly samotné Dožínky s tradičním kočárovým průvodem, oceňováním nejlepších     zemědělců a potravinářů, ale i nejlepších studentů ze zemědělských škol, diskusí “u kulatého stolu“ nad aktuálními otázkami zemědělství a venkova, ochutnávky, ukázky práce se zvířaty, prezentace zemědělské techniky a prodej potravinářských výrobků.

VŠÚO Holovousy se zúčastnil již v pátek, kdy byly pro děti připraveny ochutnávky ovoce a poznávání plodů, větviček a listů ovoce. 

V sobotu účastníci Dožínek mohli ochutnat a zakoupit ovoce i výrobky z něj v našich stáncích. 

V našem třetím stánku jsme měli výstavku plodů starých odrůd z genofondů, ale i ze současného šlechtění. Zároveň byly zodpovídány dotazy od návštěvníků. Nejčastější dotaz byl na Holovouský malináč, a zda-li máme k prodeji stromky této odrůdy. Byli jsme rádi, že jsme mohli říci: „Stromky budou od 20. října na naší prodejně v Holovousích“.