Zpět na kalendář

Zahrada Čech 2019

Pátek 13.9.2019 9:00 hod.

V termínu 13.9. - 21. 9. 2019 se na litoměřickém výstavišti konala největší výstava svého druhu nejen na Severu Čech, zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody.

Výstava Zahrada Čech nabídla vyhledávaný sortiment, jako jsou sadba, cibuloviny, květiny, zahradní potřeby, zahradní technika, hnojiva, postřiky. Nechybělo ani vše potřebné okolo domu, chalupy i zahrady z oblasti stavebních materiálů, tepelné či solární techniky, bytových doplňků a mnoho dalšího. 

Motto výstavních expozic v tomto roce bylo: „Přijela k nám pouť“. Expozice plné zeleniny, ovoce i květin tak byly doplněny o pouťové prvky, jako například dřevěný kolotoč, střelnice, lodičky či kolo štěstí. Výstavu doprovázel bohatý a zajímavý kulturní program. Letos byla v pavilonu G zahrádkářská expozice, tentokrát věnovaná bylinkám. Nechyběla ani soutěž v kategoriích “Největší výpěstek”, “Nejzajímavější kuriozita” a “Křišťálové jablko”.

43. ročníku podzimního veletrhu Zahrada Čech se zúčastnil také Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský se svou malou expozicí nových i starých odrůd jablek a hrušek, doplněnou produkty z tohoto ovoce.