Vzdělávací moduly

V rámci projektu "OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost" pomáháme studentům základních, středních a vysokých škol nahlédnout hlouběji do našich výzkumných prací. Zároveň jim umožňujeme praxi v oboru zahradnictví a ovocnářství, díky které mohou zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu práce.

 

Aktuality

Třešňové dny 2019

Třešňové dny 2019

5.3.2019 | Srdečně Vás zveme na mezinárodní konferenci o šlechtění a pěstování třešní, která se uskuteční ve dnech 26.6.-27.6. 2019 v Holovousích. Její součástí budou odborné přednášky zahraničních i domácích lektorů, degustace třešní a prohlídka komerčních sadů.

Program, registrace a další informace

Celý článek...


Jarní prodej ovocných stromků zahájen

Jarní prodej ovocných stromků zahájen

26.2.2019 | Dne 28. února 2019 zahajujeme prodej ovocných stromků. Prodej probíhá v otevírací době podnikové prodejny. Více informací o sortimentu najdete zde.

Celý článek...


Registrace na Eucarpia Fruit 2019 zahájeny

Registrace na Eucarpia Fruit 2019 zahájeny

22.2.2019

Ve dnech 3. - 7. června 2019 se bude konat v Praze 15. ročník sympózia o šlechtění a genetice XV EUCARPIA Fruit Breeding and Genetics Symposium.

Více informací o chystaném sympóziu a možnost registrace na akci najdete zde.

Celý článek...


Ovocnářské dny 2019

Ovocnářské dny 2019

24.1.2019 | V Kongresovém centru Aldis Hradec Králové se 15. a 16. ledna uskutečnil šedesátý druhý ročník Ovocnářských dnů, který navštívilo 403 účastníků. Pozvání Výzkumného a šlechtitelského ústavu OVOCNÁŘSKÉHO HOLOVOVOUSY s.r.o. a Ovocnářské unie České Republiky, z. s. přijali mimo jiné náměstek ministra zemědělství Petr Jílek, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, viceprezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček, ředitel ÚKZÚZ Daniel Jurečka, ústřední ředitel SZPI Martin Klanica a místopředseda zemědělského výboru PS PČR Ing. Josef Kott.

Celý článek...


Pozvání na 16. ročník Slavností holovouských malináčů

Pozvání na 16. ročník Slavností holovouských malináčů

26.9.2018 | Obec Holovousy ve spolupráci s Výzkumným a šlechtitelským ústavem ovocnářským Holovousy s. r. o. Vás co nejsrdečněji zvou na 16. ročník sousedského setkání Slavnosti holovouských malináčů.

Celý článek...


Tradiční odborný seminář

Tradiční odborný seminář "OCHRANA OVOCE PŘED CHOROBAMI A ŠKŮDCI"

18.7.2018 | Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy s.r.o., Východočeská ovocnářská unie a Svaz pro integrované systémy pěstování ovoce si Vás dovolují pozvat na tradiční odborný seminář "OCHRANA OVOCE PŘED CHOROBAMI A ŠKŮDCI".

Celý článek...


Výsledky jarní degustace jablek

Výsledky jarní degustace jablek

18.6.2018 | Napjatě očekávané výsledky přinesla jarní degustace jablek, která se uskutečnila ve středu 23. května v prostorách kongresového sálu Výzkumného a šlechtitelského ústavu v Holovousích. Pozvaní experti ochutnali celkem 44 vzorků pozdně zrajících odrůd a novošlechtění na konci skladovací sezóny. Hodnocenými kategoriemi na bodové stupnici 1 – 9 byly vzhled, vůně, slupka, kyselost, konzistence a šťavnatost dužiny a celková chuť.

Celý článek...