Vzdělávací moduly

V rámci projektu "OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost" pomáháme studentům základních, středních a vysokých škol nahlédnout hlouběji do našich výzkumných prací. Zároveň jim umožňujeme praxi v oboru zahradnictví a ovocnářství, díky které mohou zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu práce.

 

Aktuality

Seminář

Seminář "OCHRANA OVOCE PŘED CHOROBAMI A ŠKŮDCI"

16.7.2019 | Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy s.r.o., Východočeská ovocnářská unie a Svaz pro integrované systémy pěstování ovoce si Vás dovolují pozvat na tradiční odborný seminář "OCHRANA OVOCE PŘED CHOROBAMI A ŠKŮDCI".

Celý článek...


Třešňové dny 2019

Třešňové dny 2019

12.7.2019 | Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy s.r.o. ve spolupráci s Julius Kühn-Institutem uspořádal ve dnech 26.-27.6.2019 mezinárodní konferenci Třešnové dny 2019. Vědeckou záštitu nad pořádáním akce převzal RNDr. Jan Nědělník, Ph.D., předseda České akademie zemědělských věd.

Celý článek...


Jarní degustace jablek

Jarní degustace jablek

2.7.2019 | Která jablka si nejlépe vedla při zimním skladování?

Napjatě očekávané výsledky přinesla jarní degustace jablek, která se uskutečnila 28. května v prostorách kongresového sálu Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského v Holovousích. Pozvaní experti ochutnali celkem 47 vzorků pozdně zrajících odrůd a novošlechtění na konci skladovací sezóny. Hodnocenými kategoriemi na bodové stupnici 1 – 9 byly vzhled, vůně, slupka, kyselost, konzistence a šťavnatost dužiny a celková chuť.

Celý článek...


XV. EUCARPIA Fruit Breeding and Genetics Symposium

XV. EUCARPIA Fruit Breeding and Genetics Symposium

27.6.2019 | Ve dnech 3.–7. 2019 se v Praze konalo jednání  mezinárodní konference XV. EUCARPIA  Fruit Breeding and Genetics Symposium za účasti 150 šlechtitelů a genetiků z 29 zemí z celého světa. Na pracovním jednání v rámci této konference byl zvolen novým předsedou ovocnářské sekce společnosti EUCARPIA Ing. Jiří Sedlák, Ph.D. z Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského Holovousy s.r.o.,  který vystřídal ve vedení sekce Stefana Tartariniho z Univerzity v Bologni.

Celý článek...


Světově uznávaný chemik jako vedoucí vědecký pracovník ve VŠÚO Holovousy

Světově uznávaný chemik jako vedoucí vědecký pracovník ve VŠÚO Holovousy

3.6.2019 | S velkou radostí konstatujeme, že se naším důležitým spolupracovníkem stal prof. Ing. František Švec, Dr.Sc., špičkový odborník a světově uznávaný vědec v oblasti chemie. (jeho profesní životopis viz níže).

Profesor Švec po více než dvacetiletém působení na domácích pracovištích přesídlil do USA (viz CV), kde zastával řadu důležitých postů. Poté, co se v roce 2017 vrátil do Čech, pokračuje ve vědecké práci na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové, a od letošního roku působí také ve VŠÚO Holovousy jako vedoucí vědecký pracovník.

Celý článek...


Zahajujeme sezónní prodej jahod !

Zahajujeme sezónní prodej jahod !

29.5.2019 | Dne 3. června 2019 zahajujeme v naší podnikové prodejně v Holovousích sezónní prodej jahod. Prodejna otevřena pondělí až pátek od 12 do 16:30 (po telefonické domluvě možno dohodnout i jinou dobu odběru). Všechny srdečně zveme k ochutnání nových a velice chutných odrůd. Více info na tel. 605 530 995. Uvedené foto není ilustrační. :)

Celý článek...


Třešňové dny 2019

Třešňové dny 2019

5.3.2019 | Srdečně Vás zveme na mezinárodní konferenci o šlechtění a pěstování třešní, která se uskuteční ve dnech 26.6.-27.6. 2019 v Holovousích. Její součástí budou odborné přednášky zahraničních i domácích lektorů, degustace třešní a prohlídka komerčních sadů.

Program, registrace a další informace

Celý článek...