Sobota 3.4.2021 - OTEVŘENO

Sobota 3.4.2021 - OTEVŘENO

Publikováno: 01.04.2021

V sobotu 3.4.2021 bude podniková prodejna otevřena v rámci běžné otevírací doby, tedy v čase od 8:00 do 11:00. Těšíme se na Vaši návštěvu.
PPL Parcel shop v naší prodejně

PPL Parcel shop v naší prodejně

Publikováno: 19.02.2021

Naše společnost navázala od února 2020 spolupráci s přepravcem zásilek PPL CZ.
DRUHÝ POLOČAS NCK  ZAHÁJEN

DRUHÝ POLOČAS NCK ZAHÁJEN

Publikováno: 18.02.2021

DRUHÝ POLOČAS NCK BIOTECHNOLOGICKÉ CENTRUM PRO GENOTYPOVÁNÍ ROSTLIN ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJEN
Zimní degustace jablek

Zimní degustace jablek

Publikováno: 10.02.2021

Ve středu 3. února 2021 se konal 52. ročník tradiční zimní degustace jablek ve VÝZKUMNÉM A ŠLECHTITELSKÉM ÚSTAVU OVOCNÁŘSKÉM HOLOVOUSY.
ROZŠIŘUJEME SORTIMENT NAŠÍ PRODEJNY

ROZŠIŘUJEME SORTIMENT NAŠÍ PRODEJNY

Publikováno: 03.02.2021

V roce 2020 byl rozšířen prodejní prostor naší prodejny v areálu VÝZKUMNÉHO A ŠLECHTITELSKÉHO ÚSTAVU OVOCNÁŘSKÉHO V HOLOVOUSÍCH. Zároveň došlo i k rozšíření sortimentu prodávaného zboží. 

CO SE NYNÍ ODEHRÁVÁ V SADECH?

CO SE NYNÍ ODEHRÁVÁ V SADECH?

Publikováno: 02.02.2021

Přestože mrzne až praští, práce v sadech se nezastavily, ba naopak. Tak jako každý rok je období prvních měsíců v roce věnováno řezu ovocných dřevin. 

OCENĚNÍ ODRŮDY NICOLETA a HOLOVOUSKÉ MALINOVÉ

OCENĚNÍ ODRŮDY NICOLETA a HOLOVOUSKÉ MALINOVÉ

Publikováno: 17.12.2020

Ve dnech 1.- 4. 10. 2020 se konala Flóra Olomouc 25. ročník HORTIKOMPLEX. 
19.11.2020 se konal Podzimní seminář pro pěstitele

19.11.2020 se konal Podzimní seminář pro pěstitele

Publikováno: 26.11.2020

Již tradiční Seminář pěstitelů ovoce se v letošním roce z důvodu vládních nařízení a souvislostí s šířením pandemie Covid-19 konal formou online webináře. V letošním roce bylo téma semináře zaměřeno na meruňky a jejich pěstování. 
MAPA STRÁNEKMAPA STRÁNEK METEOSTANICE HOLOVOUSYMETEOSTANICE HOLOVOUSY FACEBOOKFACEBOOK

KALENDÁŘ AKCÍ

JARNÍ DEGUSTACE JABLEK

26. květen 2021 09:00 hod.

JARNÍ DEGUSTACE JABLEK

TŘEŠŃOVÉ DNY

29. červen 2021 09:00 hod.

TŘEŠŃOVÉ DNY

PROBĚHLÉ AKCE

ZIMNÍ DEGUSTACE JABLEK

3. únor 2021

Dne 3.2.2021 se bude konat zimní degustace jablek. více informací...

Základní informace o VŠUO


VÝZKUMNÝ A ŠLECHTITELSKÝ ÚSTAV OVOCNÁŘSKÝ HOLOVOUSY s.r.o. se zabývá výzkumem problematiky ovocnářství a šlechtěním ovocných plodin kontinuálně téměř sedm desetiletí. Výzkumná činnost ústavu se prakticky týká všech ovocných plodin, které se pěstují na území České republiky jako tržní kultury. V rámci řešení výzkumných projektů podporovaných různými poskytovateli (MZe/ NAZV, MŠMT, GAČR , MK , TAČR) vytváří téměř všechny typy výstupů definované Metodikami hodnocení výsledků výzkumné organizace a předávané do Rejstříku informací výsledků. Jedná se jak o výsledky publikačního charakteru, tak i o výsledky aplikované. Výzkumní a vědečtí pracovníci publikují výsledky výzkumu v impaktovaných, recenzovaných, ale i dalších odborných a populárních časopisech Organizace vydává již  60 let Vědecké práce ovocnářské. Časopis uveřejňuje původní vědecké práce z odvětví ovocnářství. Je recenzovaným časopisem zařazeným do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných časopisů (periodik) vydávaných v České republice. Je citován v CA B Abstracts/Horticultural Science Abstracts, Plant Breeding Abstracts, AGRIS.
K úspěšně komercializovaným výsledkům patří právně chráněné odrůdy, dosud bylo přihlášeno a registrováno téměř 85 odrůd jednotlivých ovocných druhů, další odrůdy procházejí registračním řízením. Řadě odrůd byla udělena ochrana práv v ČR a následně i v Evropské unii. Zejména o odrůdy třešní je ve světě velký zájem, dvěma odrůdám byl udělen US Plant Patent. Dále bylo ve VŠÚO Holovousy za poslední pětileté období zrealizováno několik výsledků v oblasti poloprovozu a ověřených technologií smluvně předaných uživateli. Významnou složku transferu výsledků výzkumu do praxe představují pěstitelské metodiky, které jsou předávány uživatelům - profesním pěstitelům ovoce. 

Jednatelé společnosti 
Ing. Tomáš Zmeškal
Ing. Jaroslav Vácha
 

Společníci
Ing. Jan Blažek, CS c.
Ing. Josef Kosina, CS c.
Ing. Václav Ludvík
Ing. František Paprštein, CS c.
Jaroslav Muška
Ing. Radoslav Potůček
SEMPRA PRAHA a.s.
 

Dozorčí rada společnosti
Ing. Josef Kosina
Mgr. Vladimír Samek
Mgr. Hana Vránová

VSUO